نتایج جستجو برای عبارت :

پیرنگ پیش رونده

اینکه اول شغل و درآمد داشته باشی بعد واسه علاقه مندی هات خرج کنی قشنگه؛ نه اینکه اول علاقه مندی هاتو واردش شده باشی بعد دنبال شغل بگردی اینجوری سخته چون میدونی چی خوشحالت میکنه و اون رو توی شغل پیدا نمیکنی و سرخورده میشی و از اینجا مونده از اونجا رونده.
پیچ امین‌ الدوله گونه‌ای از گیاهان گلدار چندساله از جنس Lonicera و از تیره آقطیان است نام آن در انگلیسی Lonicera caprifolium هست. پیچ امین الدوله به سه منظور پرورش داده می‌شود:
به‌عنوان یک گیاه رونده یا یک گیاه رونده معطر و حتی به‌عنوان یک بوته با گل‌های رنگی. یاس امین الدوله تابستانی یکی از انواع بسیار جذاب یاس می‌باشد، که بسیار رونده و مقاوم می‌باشد و تا ارتفاع ۶ تا ۹ متر بلند می‌شود. این گیاه تیغ ندارد، به‌همین دلیل برای مرتب کردن آن بر روی سطوحی
آیا می توان از آلزایمر پیشگیری کرد ؟ 
بیماری آلزایمر ( Alzheimer’s disease ) عبارت‌ است‌ از یک‌ بیماری‌ مغزی‌ که‌ مشخصه‌ آن‌ رو به‌ زوال‌ گذاشتن‌ تدریجی‌ توانایی‌های‌ ذهنی‌ است‌. نوع‌ سریعاً پیش‌رونده‌ آن‌ در سنین‌ 
۴۵-۳۶ سالگی‌ بروز پیدا می‌کند. نوع‌ تدریجاً پیش‌رونده‌ آن‌ که‌ در آن‌ علایم‌ به‌ کندی‌ حدوداً در سنین‌ ۷۰-۶۵ سالگی‌ شروع‌ می‌شود.

ادامه مطلب
کلمه مَشّاء به معنی راه‌رونده یا بسیار راه‌رونده است. ارسطو در پنجاه و سه سالگی پس از بازگشت به آتن مدرسه خود لیسیوم را بنا نهاد. ارسطو در هنگام تدریس معمولاً قدم می‌زد و بدین سبب «لیسیوم» به مدرسه مشائی (راه رونده) معروف گردید. به این ترتیب، پیروان ارسطو را مشائی می‌گویند و در یونانی این کلمه «پریپاتتیکوس» است. همچنین گفته می‌شود چون آنان برای کشف حقیقت متوسل به تعقل می‌شدند و فکر را به کار می‌انداختند، آنان را مشاء گفتند، یعنی مشی ف
سلام دوستان
دختری هستم ۱۹ ساله، به دلایلی در کنکور امسال نشد رشته دلخواهم قبول بشم و موندم برای سال دیگه... . از طرفی یک مدت پیش پسر خاله م از من خواستگاری کرد و من به خاطر مشخص نبودن وضعیت تحصیلیم جواب رد دادم. 
اوایل زیاد برام مهم نبود و به این موضوع فکر نمیکردم اما از مهر که شروع کردم به درس خوندن اصلا نمیتونم از فکر پسر خاله م و کلا ازدواج بیام بیرون و حتی نمیتونم برای درس خوندن تمرکز کنم و مدام بهش فکر میکنم، دست خودم هم نیست و متاسفانه گاهی
پوتوس
پوتوس گیاهی رونده و همیشه سبز است. برگ های قلبی شکل و زیبای این گیاه از ویژگی های برجسته آن است، رشد زیادی داشته و ارزان قیمت نیز هست. انواع ابلق این گیاه دارای لکه های سفید، کرم یا سبز روشن هستند و طول برگ های قدیمی تر می تواند به 30 سانتی متر هم برسد. تکثیر این گیاه به سادگی انجام می شود و به سادگی در آب ریشه می دهد.  
با چیزی که همه عمر سایه اش روی همه رویاها و تصوراتت بوده چی کار باید بکنی؟
با اون امّایی که پشت هر خیال و آرزویی هست...
باهاش چی کار باید کرد؟
با این ترس مزمن و رونده...
با این حسی که زیر پوست زندگیت دویده از اولین روز هوشیاری تا حالا....از اولین روز بودن تا اینده....
با خودت که مقصر نیستی چی کار باید بکنی؟

چه حکمتی است که وقتی یک کاری را فقط یک روز انجام نمی دهم،دیگر نمی توانم عین گذشته آن کار را بکنم.البته باید عادت کرده باشم ولی همین عادت را هم دوسه روز اگر انجام ندهی احتمالا فراموش خواهیم کرد.
هرچند که این جمله هم درست است: عادات دیرینه سخت جانند،حتی وقتی می پنداریم مدتهاست از سرمان افتاده.
رونده به سوی نمیدانم ها :)
ﺳﺆﺍﻻﺕ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﺩﺭﺱ ﻫﺎﻳﻲ ﺍﺯ ﻗﺮﺍﻥ ﻫﻔﺘﻪ ﻧﻬﻢ ‏»
14 ﺁﺫﺭ 98
-1 ﻪ ﺍﻣﺮ، ﺯﻣﻨﻪ ﻋﻔﻮ ﻭ ﻣﻐﻔﺮﺕ ﺍﻟﻬ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏) ﻮﺷﻤﺮﺩﻥ ﻨﺎﻩ
2 ‏) ﺑﺰﺭﺷﻤﺮﺩﻥ ﻨﺎﻩ
3 ‏) ﺗﻮﺟﻪ ﻨﺎﻩ
-2 ﺁﻪ 29 ﺳﻮﺭﻩ ﻋﻨﺒﻮﺕ، ﺍﺯ ﻪ ﺍﻣﺮ ﻣﺬﻣّﺖ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏) ﻨﺎﻩ ﻋﻠﻨ
2 ‏) ﻨﺎﻩ ﻣﺨﻔ
3 ‏) ﻨﺎﻩ ﺷﺮ
-3 ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻗﺮﺁﻥ، ﻪ ﺰ ﺩﺭ ﺮﻭﻧﺪﻩ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺛﺒﺖ ﻣﺷﻮﺩ؟
1 ‏) ﺍﺭﺗﺎﺏ ﻨﺎﻩ
2 ‏) ﺁﺛﺎﺭ ﻨﺎﻩ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
-4 ﺁﻪ 2 ﺳﻮﺭﻩ ﻣﺎﺋﺪﻩ، ﺍﺯ ﻪ ﺍﻣﺮ ﻧ
سمندر مکزیکی ( Axolotl)
در دریاها و اقیانوس ها موجودات عجیبی سکونت دارند که بیشتر به فیلم های تخیلی شبیه هستند تا جانواران واقعی. یکی از آن ها ماهی راه‌ رونده مکزیکی است که چهره خندان و جالبی دارد.اکسولوتل، جانوری دوزیست و شدیدا وابسته به آب است. این جانور می‌تواند قسمت‌ های آسیب‌ دیده بدنش را احیا کند یا در صورت قطع شدن آن اعضاء دوباره آن‌ را اضافه کند.
شب ها راه رفتن رو خیلی دوست دارم.

باید حتما غروب بشه و تاریک بشه البته.

غروبها از ساعت شش تا هفت میرم استارباکس، و از ساعت هفت تا نه راه میرم توی تاریکی.
بهم خیلی قدرت میده.
کمک میکنه متمرکز بشم و تصمیمات درست بگیرم.

با اینکه شبه و هیچ کس نیست معمولا،
چون کاناداییا از همه چی رونده ن،
نه تفریح میرن،
نه خانواده دارن،
نه احتماعی هستن،
ولی شاید بگم بهترین حسش همون شب بودن و هیچ کس نبودن هست.
به جرات میتونم بگم هر کشور و شهری که رفتم توی زندگیم، د
بسم الله 
« حب » سیلان ازلی و ابدی هستی است؛ مدام، شعله ور، پیش رونده. حتی اگر ندانی اش، حتی اگر فهمش نکنی حتی اگر خسته اش باشی و نخواهی اش لاجرم دچارش هستی، دچار شعله های سوزان و رنج های استخوان سوزش. اگر لحظه ایی و جایی به خاموشی میل می کند، آن دیگر گر می گیرد و داغ می شود در هیئت های مختلف و صورتهایی دگرگون.عشق تنها عنصر هستی است که خاکسترش هم سوزان است ، متاسفانه !

پرده سالن آمفی تئاتر
در هر سالن نیاز است صفحه نمایش از سالن جدا نموده برای این کار از پرده استفاده می شود که نصب پرده , به نوع طراحی سالن بستگی دارد و ممکن است به اشکال مختلف مثل خطی و نیمه گرد باشد و می توان از پارچه های مختلف مثل مخمل جهت استحکام و زیبایی استفاده کرد . حال برای راحتی اپراتور از موتور برقی جهت جمع کردن و باز کردن پرده استفاده نمود , شرکت رایمند خراسان در استفاده از موتور پرده  مارک  AEG آلمان را به جهت بی صدایی و طول عمر زیاد و قط
زنهار! متکبر و خویشتن‌دوست مباش. تکبر، رونده را از راه منحرف می‌دارد و خردمند را به حمق و نادانی می‌کشاند. از ثروت دنیا برخوردار باش؛ بنوش و بنوشان، بپوش و بپوشان. همچون نابخردان حریص مباش که روزگاری به خون جگر دینار و درهم گِرد می‌آورند و سرانجام به دست بازماندگان سپرده، خود با کفنی ناچیز جهان را بدرود می‌گویند. این تیره‌بختان در حقیقت خزانه‌ی غیرند و حَمال مظالم.
|علی به فرزند فاطمه چه گفت_ ابوالفضل صادقی|
این جملات رو چندبار باید خوان
بهترین فیزیوتراپی در شیراز
فیزیوتراپی از دو واژه فیزیک و تراپی که به معنی درمان می باشد تشکیل شده است.فیزیوتراپی به فرد کمک می کند تا توانایی هایش را افزایش دهد، یا در شخصی که بیماری پیش رونده مثل ام اس دارد توانایی هایش را حفظ کند و یا در کسی که یکسری از توانایی هایش را از دست داده است فعالیت ها و توانایی های جایگزین پیدا کند و به فرد آموزش های لازم را جهت حفظ حداکثر استقلال بدهد.مراکز فیزیوتراپی خوب در شیراز بسیار است همچنین تیم های پزشکی ن
هوا بد استچه ابرتیره ای گرفته سینه تو راکه با هزار سال بارش شبانه روز هم دل تو وا نمی شودتو از هزاره های دور آمدی
_______
جهان چو ابگینه شکسته ایستکه سرو راست هم در اوشکسته مینمایدچنان نشسته کوهدر کمین این غروب تنگ که راهبسته مینمایدتزمان بیکرانه را تو با شمار گام عمر ما مسنجبه پای او دمی است این درنگ درد و رنجبسان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزندرونده باشامید هیچ معجزی ز مرده نیست زنده باش
هوشنگ ابتهاج 

گاهی حس میکنم از دنیا رونده شدم.حسش مثل وقتی میمونه همه ی تلاست رو میکنی تا با محیط ارتباط بگیری اما محیط هیچ اهمیتی به حضور و وجود تو نمیده.
قطعا تا زمانی که برای دنیا مهم نباشم دنیاهم اهمیتی به من نخواهد داد.
درسته من شاید الان کوچیک ترین اهمیتی برای دنیا نداشته باشم اما......شاید روزی برسه که برای همه ی مهم های دنیا اهمیت پیدا میکنم.
این اولین پست سال ۹۸ منه و خبر از یه مشت عواطف من جمله غم،عصبانیت و افکاری مثل ترد شدگی و... میده.
از کی مردم اینق
مثل روز اول مدرسه، پر از شور و شوق و هراس. مثل اولین روزهای پانزده سالگی پر از میل جذابیت. مثل اولین بار قدم گذاشتن در آب، پر نشانه های تازگی. مثل اولین روزهای مادری و لمس تکان هایش؛ پر از ترسی از جنس هیچ چیز؛ عشقی از جنس هیچ چیز و تمامیتی به وسعت دنیا. مثل بار اول حضور در چت روم و هیجان بالا و پایین رونده در دل. مثل بار اول لمس دست هایش دست هایت را. مثل اولین بار شنیدن صدایش. مثل یک شب دلتنگی و یاد آمدن بویش. مثل اولین بارِ نوشتنِ بی کمک، خواندنِ بی
عزا داری همه دوستان قبول اجرتونم با امام حسین :)
تا جایی که تونستم از مجالس اونس گرفتم ، ولی از اینکه آشغالا رو میدیدم ناراحت میشدم و تصمیم میگرفتم بیرون نـرم و سعی کنم توی خونا بمونم ولی باز میگفتم شاید هیچ وقت دیگه فرصت عزاداری نباشه واسه من ! 
قضیه دختر آبی رو شنیدید ، همه یه چیز میگن من فقط براش فاتحه خوندم ولی دنبال قضیه نرفتم  ولی ناراحتم واسه خودم و تمام مونث های جامعه که همیشه جز دسته دوم بودیم همیشه تو جامعه به چشـم بد دیدنمون هر کدوم
دارم به این فکر می کنم که داشته های ما در این مملکت چقدر فرّار و شکننده است. می تواند در چشم برهم زدنی از دست برود. مثل همین اینترنت، یا مثل سرمایه و پس اندازی که با هزار مصیبت جمع کرده ای. مثلا هر روز از خواب بیدار شوی و ببینی که ارزش ریالی دارایی هایت باز آب رفته. قیمت ها سر به فلک کشیده و چیزهایی که به فکر تهیه ی شان بوده ای از تو دورتر شده اند. اینترنتی که تو را به دهکده ی جهانی وصل می کرد، الان نهایتا در وضعیت کره ی شمالی گونه ای باشد و تو حرص بخ
- شرلوک!
- هوم!
- تو که اطلاعاتت خوبه بیا تو این مسابقه هه شرکت کن یه چیزی ببریم!
- چی؟
- این مسابقه هه!
- همین مسابقه ای که با این همه ادعا فرق بین "ریشه ی هوایی" و "ساقه ی رونده" رو نمیدونن، طرفو با سوال غلط می بازونن، تازه جوری هم قیافه میگیرن انگار شرلوک هلمزن؟!
- شرلوک!!
- شامتو بخور، جان!!

دل بی تاب و شوریده ، اسیر حسرت و حِرمان نمی ماند/
  چنان رود رونده ، پشت سنگ و صخره ها، آسان نمی ماند/
  برای رویش  و  کاویدن  و  بالیدنش ،  در کسب  آزادی /
   جوانه ، روزنی می یابد و  در بند این زندان نمی ماند /....
          عکس و شعر از : م.ر.ندیم پور 98/2/3                عکس نوشته هاh990
 رُزها یا گل سُرخ ها یکی از مهمترین دسته گیاهان میباشد که انواع شناخته شده آن به بیش از ۲۰۰۰۰ گونه و واریته مختلف تخمین زده میشود .
 رُز، یا گل سُرخ ، جنسی ازخانواده گل سُرخ ها یا(Rosacea) رُزاسِه میباشد که بوته هایش پاکوتاه و پا بلند و رونده با ساقه های چوبی است و در بعضی گونه ها برگهایش غیر دائمی و در برخی دائمی میباشد .
 در اقسام اصلی و اولیه بوته ها صورت بدوی خود را داشته ، بصورت کُرپه و پُر تیغ و خار میباشد ، ولی پس از گشنگیری و بدست آوردن اقسام
شور ناب امام حسینی
ظهر تاسوعا 98
هیئت علمدار مشهدالرضا
مهدی اکبری
به من امیدی نیست کمکم کن از بهشت رونده نشم

متن و سبک این شور مناجاتی
زیبا رو در ادامه مطلب ببینید ... کربلا نصیبتون

متن مداحی:

به من امیدی نیست
کمکم کن از بهشت رونده نشم
به من امیدی نیست
تو دعا کن آقا در مونده نشم
به من امیدی نیست
اونی که قلب تو سوزونده نشم
به من امیدی نیست
نزار پیش زهرا شرمنده نشم
به من امیدی نیست
ته بازی نزار بازنده بشم
به من امیدی نیست
تا تو شاهی من می خوام بند
مست بودیم تو خیابون. یه گوشه نشسته کنار نرده های اونجا. گفتم از زندگی خودم اگر بخوام مضمون بشکم بیرون که باهاش داستانی بنویسم، اون اینه که وقتی میدونم نهایت هرچیزی که با یه آدم دارم بالاخره بوسه است و عشق، باهاش دعوا میکنم. بهش بدی میکنم. مریض نیستما یعنی ممکنه یعنی. ولی اگه کسی مهم نباشه چرا دعوا کنی. گفت باحاله ولی چطور میشه باهاش پیرنگی پیش برد؟ گفتم نمیدونم. شاید اصلا پیرنگی با همچین چیزی پیش نره هیچ وقت تو دنیا. گفت شایدم بره و باید کشفش ک
صبح پاشدیم اومدیم عملی فیزیو
تست قند خون ناشتا دادیم
الان رو یه نیمکت یه جای دنج تو محوطه نشستم
درحالی که طلوع قمیشی رو گوش میدم
دارم به راهی که رفتم فکر میکنم
(ل اومد بقیه ش بعدا میگم)

این دفعه رو به نظرم اشتباه نکردم
حداقل خودم اینطور فکر میکنم که برخلاف همیشه راهو کج نرفتم
اما گیر آدمای اشتباه افتادم
حالام از اینجا رونده و از اونجا مونده
دیشب سر یه موضوع مسخره
که اون موقع واسه من بزرگ ترین بحران جهان بود غم عالم ریخت به دلم
دلم گریه میخواست
- چنانکه گذشت منطق راه و روش صحیح فکر کردن و درست اندیشیدن را می آموزد و بنا بر این موضوعش تصورات وتصدیقات معلوم است از آن جهت که موجب کشف مجهول می شود. به عبارت دیگر موضوع آن معرف و حجت است که اموری ذهنی است.این امور ذهنی برای اینکه از ذهن کسی به ذهن دیگری انتقال یابد ، نیازمند به علائم و نشانه هایی است که نماینده آن معانی ذهنی باشند. مهمترین و کاملترین این علائم که موجب آگاهی افراد از ما فی الضمیر یکدیگر می شود ، الفاظ است.
چنانکه شاعر میگوید:
امام صادقم توییتویی تمام آرزوتو گفته ای کلام حقبه ما لطیف و مو به موتو گفته ای که می شودپرید و چون پرنده شدتو گفته ای که می شودپر از امید و خنده شدتو داده ای به قلب ماامید و مهر بی کرانامام مهربان مندرون قلب من بماننشسته مهر پاک توبه قلب ما،به جان مامحبت تو لحظه اینشد از این دلم جدا
شاعر: شکوه قاسم نیا

پس از امام پنجممتویی امام شیعیانتویی امام بعد اوتویی امام مهربانپس از امام پنجممچراغ رهبری توییستاره هدایتیشکوه حیدری توییپس از اما
تحقیق اعتیاد به مواد مخدر
دانلود تحقیق با موضوع اعتیاد به مواد مخدر، در قالب doc و در 49 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق پژوهشی: اعتیاد : اعتیاد یک بیماری اصلی ، پیش رونده و کشنده است.این عارضه ، نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک ماده روان گردان یا تأثیر گذار بر
تحقیق اعتیاد به مواد مخدر
دانلود تحقیق با موضوع اعتیاد به مواد مخدر، در قالب doc و در 49 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق پژوهشی: اعتیاد : اعتیاد یک بیماری اصلی ، پیش رونده و کشنده است.این عارضه ، نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک ماده روان گردان یا تأثیر گذار بر
تحلیل رگرسیون خطی در SPSS یکی از پیچیده‌ترین و پرکاربردترین تحلیل‌ها در رشته‌های مختلف است. تقریباً در تمامی کتاب‌ها و متون مربوط به آموزش SPSS این تحلیل توضیح داده شده است اما آموزش برخی نکات غیرضروری سبب سردرگمی دانشجویان و پژوهشگران می‌گردد. در این آموزش به صورت بسیار ساده و کامل این تحلیل و چگونگی گزارش آن در مقالات و پایان نامه‌ها را به شما توضیح خواهیم داد.تحلیل رگرسیون خطی از خانواده تحلیل‌های همبستگی است اما بیشتر به منظور پیش بین
سلام
بنده به هیچ وجه مخالف ثروت و داری اون از نوع حلالش نیستم و نبودم. کما اینکه یه بچه مسلمان بایستی ثروت رو داشته باشه...
والا این سریال های خانگی رو نگاه کردم.دیدم داره به سمت زندگی اشرافگری پیش میره اون 4 درصدی نه همه مردم...
این همه فیلم های هندی رو مسخره می کنند..ولی ذره افراد به تغییر روال شون اشاره نمی کنه،دارند تو سریال هاشون به زنان جامعه شون از راه درست ارزش شون یاد آور میشند...
مدام زندگی غرب رو جلو می دهند..کشوری حتی جنبه اسلامی روش کنا
کرانه‌ای به پهنای فرسنگ‌ها بر کویر . اَبرویی زمخت بر نگاهی گداخته . کشیده شده از باختر افغان تا فراسوی یزدِ کهن . طاغزار ، جنگل‌گونه‌ای گسسته ، ناپیوسته . از تایباد برمی‌گذرد ، طبس را در خود می‌گیرد ، جنوب خراسان را می‌پیماید ، بر بالاسرِ کاشمر و پناه کوه‌سرخ ، دست و بازو به‌سوی یزد پیش می‌کشاند . جنگلِ کویری ، بوته‌زار . گاه از خود واکنده می‌شود . پاره می‌شود ، می‌گریزد ، دور می‌شود و بار دیگر ، در منزلی دیگر به‌خود می‌پیوندد ؛ طاغی .
درست و نادرست ؛ کربلایی دوشنبه ، آرزوهایش را هم قاطی پیش‌بینی‌هایش می‌کرد . پیش‌بینی‌هایی که بی‌گمان به بُخل و غرض آلوده بودند . خواهای خواری دیگری بود . دیگران خوار می‌باید تا کربلایی دوشنبه احساس سرفرازی کند . برخی چنین‌اند که بلندی خود را در پستی دیگری ، دیگران می‌جویند . به هزار زبان فریاد می‌زنند که : تو نرو ، تا ایستاده‌ی من بر تو پیشی داشته باشد ! این گونه آدم‌ها ، از آن‌رو که در نقطه‌ای جامد شده و مانده‌اند ، چشم دیدن هیچ رونده
بذر خیار مکزیکی(هندوانه ای)

محصول کشور روسیه
**قابل کشت در باغچه و گلدان**
تعداد بذر در هر بسته : 20 عدد
خیار ترش مکزیکی یا خیار هندوانه ای یا کوکاملون یا خیار مینیاتوری
ترکیبی از طعم خیار و لیمو با شکل پوست هندوانه!
بومی مناطق مکزیک و آمریکای مرکزی
باردهی 75 روز بعد از نشا
به صورت بوته رونده بسیار زیبا و پربار
شاخه های آن تا 3 متر طول می کشد
www.karnila.ir
فروشگاه بذر کارنیلا

به جز برپایی آتش و کباب زدن که جزوی از فرهنگ طبیعت گردی ایرانی ها شده واقعا در طبیعت چه می کنیم؟
معمولا ما ایرانی ها در هر طبیعت گردی که داریم تا خسارتی محسوس یا نامحسوس به طبیعت نزنیم به خانه بر نمی گردیم.
رها کردن پلاستیک و پوست پفک و تخمه در طبیعت با این همه تبلیغ و فرهنگ سازی هنوز هم به قوت خودش باقیست. البته بعضیها برای برخی از کارهایشان دلایل منطقی هم می آورند و حتی یک قدم هم از موضع شان عقب نشینی نمی کنند.
برای نمونه رها کردن پوست هندوانه
چطور می‌شه دوستت نداشت؟ بسیار شنیده‌ام و تقریبا قبول دارم که هیچ چیز ثابت نمی‌مونه. حتی دوست داشتن. در جریان رونده رود باید رها بود. چسبیدن به جایی یعنی غرق شدن. ثابت نگه داشتن چیزی آشفته کردن خوده. همه این‌ها درست و همه وعده‌های تا ابد دوستت دارم پوچ. اما تو بگو به من که ذات عشق رهایی‌ست. رها چون پرنده‌ای آزاد.آنقدر گرم می‌چکد از نگاهت که چموشی خاموش می‌شود. تاریکی‌ها نور می‌شود. بوی صدق می‌دهی. هدیه‌ای که چون نسیم آیی و زمان را به شوخی
راهنمای ریون پیشرفته
راهنمای ریون پیشرفته، در قالب فایل Word، شامل دفترچه راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر آزمون ماتریس های پیش رونده پیشرفته ریون، در حجم 16 صفحه. این آزمون شامل دو دفترچه وبرای سنجش افراد با توانائی ذهنی متوسط وبالاتر از متوسط ( 11 سال الی بزرگسالی ) بکار گرفته می شود. در دفترچه اول 12 سوال و ...
چطور می‌شه دوستت نداشت؟ بسیار شنیده‌ام و تقریبا قبول دارم که هیچ چیز ثابت نمی‌مونه. حتی دوست داشتن. در جریان رونده رود باید رها بود. چسبیدن به جایی یعنی غرق شدن. ثابت نگه داشتن چیزی آشفته کردن خوده. همه این‌ها درست و همه وعده‌های تا ابد دوستت دارم پوچ. اما تو بگو به من که ذات عشق رهایی‌ست. رها چون پرنده‌ای آزاد.آنقدر گرم می‌چکد از نگاهت که چموشی خاموش می‌شود. تاریکی‌ها نور می‌شود. بوی صدق می‌دهی. هدیه‌ای که چون نسیم آیی و زمان را به شوخی
قیمت فیلتر شنی
قیمت فیلتر شنی یک موضوع چالش برانگیز در خرید فیلتر شنی می باشد. فیلتر شنی انواع و اقسام متفاوتی دارد که سبب میگردد در یک ظرفیت مشخص قیمت های متفاوتی در اختیار خریدار قرار گیرد. پس بای به این موضوع توجه ویژه گردد.
عوامل موثر در قیمت فیلتر شنی

آبدهی فیلتر شنی
ظرفیت فیلتر شنی
جنس بدنه فیلتر شنی
ضخامت بدنه در فیلتر شنی فلزی
نوع ورق مصرفی فیلتر شنی فلزی
جنس نازل ها
نوع و تعداد شیر های بکواش
مقدار سیالیس و جنس سیلیس مصرفی در فیلتر شن
کلیات خمس:
میگویند هر کلی را که نسبت به افراد خود آن کلی در نظر بگیریم و رابطه اش را با افراد خودش بسنجیم از یکی از پنج قسم ذیل خارج نیست:

۱. نوع:
مفهومی کلی که بیانگر تمام ذات یا حقیقت شی است.
(مانند اسب نسبت به حیوان)

۲. جنس:
مفهومی کلی که بیانگر بخشی از حقیقت شی است.
(مانند حیوان نسبت به انسان و شتر)

۳. فصل:
مفهومی کلی است که یک نوع را از سایر انواع در یک جنس جدا می‌کند.
(مانند ناطق که انسان را در جنس حیوان از سایر انواع حیوان جدا می‌کند)

4. عرض
به نام خدا
سلام امروز شروع وبلاگه برای چیز دیگه نمینویسم برای دل خودم مینویسم اونقدر از کارم ضربه خوردم اما ضربه امروز دلم رو لرزوند و شکوند نتونستم تاب بیارم من از درگاه خدا رونده شدم روم نمیشه باهاش حرف بزنم اینجا میگم شاید روزی یه نفر رو نجات بدهداستان من از نوجونی شروع میشه نمیدونم دقیق از کجا بگم چون نویسنده نیستم اگه کم و کسری داشت ببخشید(لطفا قضاوت نکنین نمیخام بگم من یا فرد دیگه مقصر هست یا ن لطفا تا اخر بخونین)
دوران نوجونی برام خوش
همه زیبایی‌ها زوال‌پذیرند جز آنانی که حتی وقتی درمی‌یابی چرا زیبا هستند، باز هم زیبا می‌مانند. زیبایی چیزی جز نوعی رازآلودگی نیست، نوعی تقدس، نوعی فاصله، نوعی نمود در اوجی گذرنده، مثل جوانی. به‌مجرد برافتادنِ پرده‌ها زیبایی زوال می‌یابد.
زیبایی زوال‌نیابنده، زیبایی پیش‌رونده، آن نوعی از زیبایی که فروتنانه زیباست و همین است که پس از برافتادنِ پرده هم چیزی را از دست نمی‌دهد، چراکه همواره در سکوت، در کنجی منتظرت بوده، بی‌آنکه آمدنت
همه زیبایی‌ها زوال‌پذیرند جز آنانی که حتی وقتی درمی‌یابی چرا زیبا هستند، باز هم زیبا می‌مانند. زیبایی چیزی جز نوعی رازآلودگی نیست، نوعی تقدس، نوعی فاصله، نوعی نمود در اوجی گذرنده، مثل جوانی. به‌مجرد برافتادنِ پرده‌ها زیبایی زوال می‌یابد.
زیبایی زوال‌نیابنده، زیبایی پیش‌رونده، آن نوعی از زیبایی که فروتنانه زیباست و همین است که پس از برافتادنِ پرده هم چیزی را از دست نمی‌دهد، چراکه همواره در سکوت، در کنجی منتظرت بوده، بی‌آنکه آمدنت
گل ساناز با نام علمی Rosa spp از خانواده رز مینیاتوری است که از ترکیب رز معمولی و رز چینی بدست می آید. گل ساناز را هم می توان در گلدان پرورش داد و هم می توان به عنوان پرچین و حاشیه سازی در فضای باز پرورش داد. از نوع بالا رونده آن هم می توان به عنوان پوشش دیوار ها و زیبایی بخشیدن به فضاهای عمودی استفاده کرد.
ادامه مطلب
سلام دوستان
دختری هستم ۱۹ ساله، به دلایلی در کنکور امسال نشد رشته دلخواهم قبول بشم و موندم برای سال دیگه... . از طرفی یک مدت پیش پسر خاله م از من خواستگاری کرد و من به خاطر مشخص نبودن وضعیت تحصیلیم جواب رد دادم. 
اوایل زیاد برام مهم نبود و به این موضوع فکر نمیکردم اما از مهر که شروع کردم به درس خوندن اصلا نمیتونم از فکر پسر خاله م و کلا ازدواج بیام بیرون و حتی نمیتونم برای درس خوندن تمرکز کنم و مدام بهش فکر میکنم، دست خودم هم نیست و متاسفانه گاهی
طرح توجیهی تولید کود کمپوست
Pulses یا کمپوست مواد آلی نسبتا ً پایدار هستند که ناشی از فرآیند پوسیدگی است ، و واپاشی و یا کمپوست کردن یک فرآیند پوسیدگی و تجزیه گیاه ، حیوان ، یا زباله‌های شهری و همچنین لجن فاضلاب تحت شرایط مختلف و رونده‌ای مختلف است . این شاید قدیمی‌ترین روند بازیافت باشد . ماده آلی مورد استفاده برای کمپوست کردن ضایعات کشاورزی ، مواد خوردنی و زباله که به خاک سیاه و سفید غنی از تجزیه هوازی و بی‌هوازی تبدیل می‌شوند ، به عنوان کو
خواهرک چند روز دیگر می‌رود. این یک جمله‌ی خبری ساده نیست. برای شناختن این جمله‌ها لازم است یک آدم دردکشیده‌ای، یک آدم ِ از فرودگاه امام کینه به دل گرفته‌ای، یک آدمِ رفتنِ پیوسته‌ دیده‌ای، همت کند و دستور زبان فارسی را از نو بنویسد و چیزی مثل «جمله‌ی خبری آوارشونده بر قلب» یا «جمله‌ی خبری شکننده» یا «جمله‌ی خبریِ چون تیری در قلب فرو رونده» به آن اضافه کند. آن‌وقت من می‌توانم بیایم بنویسم «خواهرک چند روز دیگر می‌رود و این یک جمله‌ی خب
وَ قَالَ (علیه السلام) وَ قَدْ جَاءَهُ نَعْیُ الْأَشْتَرِ رَحِمَهُ اللَّهُ:مَالِکٌ، وَ مَا مَالِکٌ! وَ اللَّهِ لَوْ کَانَ جَبَلًا لَکَانَ فِنْداً، وَ لَوْ کَانَ حَجَراً لَکَانَ صَلْداً؛ لَا یَرْتَقِیهِ الْحَافِرُ، وَ لَا یُوفِی عَلَیْهِ الطَّائِرُ.قال الرضی و الفند المنفرد من الجبال.
مَالِک: مقصود مالک اشتر است.لَا یُوفِى عَلَیْهِ: به او نمى رسد.
ویژگى هاى مالک اشتر (اخلاقى):و درود خدا بر او، (وقتى خبر شهادت مالک اشتر که رحمت خدا بر او با
ساجده جان، دنیا خیلی کوتاهه و تو باید بین دوست‌داشتن عزیزانت و ابرازکردنش به اون‌ها، و تمام‌وقت کار و فکر کردن، یکی رو انتخاب کنی.
ساجده جان، کسی تضمین نداده آخر هر رفتنی رسیدنه. اما تو انتخاب کرده‌ی که رونده باشی؛ پس نه بایست و نه به آخرش فکر کن و بی‌وقفه و آهسته برو.
ساجده جان، مدتیه فراموش کردی که یه چیزی توی قلبت داری که اسمش ایمانه و همیشه همراهته. قدرش رو بدون و ازش استفاده کن؛ نه به‌خاطر نیاز اون به استفاده‌شدن، بلکه به‌خاطر نیاز خ

چند گیاه زینتی همیشه سبز در خانه!

آگلونما
گیاه همیشه سبز آپارتمانی، با ساقه کوتاه و برگ های نیزه ای شکل و هم شده که طول این برگ حدود 10-25 سانتیمتر است و پهنای 10-15 سانتیمتری دارد. لکه های برگ متفاوت بوده و اغلب نظم خاصی را رعایت می کنند. مقاوم به سایه و خشکی است. زمانی که گیاه گل بدهد، به رنگ سفید نمایان می شود. 

برگ انجیری
این گیاه همیشه سبز و بالا رونده است. برگ های پهنی دارد که بریدگی های عمیقی روی آن دیده می شوند. این گیاه ریشه های هوایی دا
حفاظ شاخ گوزنی به شکل قابل توجهی می‌تواند محیط خانه را امن سازد.
علاوه بر این، حفاظ روی دیواری به‌خوبی این دغدغه افراد را برطرف ساخت.شایذ زیبایی جزء خصوصیاتی باشد که می‌تواند بر روی هر فردی به‌طور مستقیم تأثیرگذار باشد و تصمیمات فرد را تحت تأثیر خود قرار دهد.
زیبا بودن مکان زندگی می‌تواند تأثیر مثبتی در فرد ایجاد کرده و روی رفتار آن تأثیرگذار باشد.
آپارتمان به‌عنوان مکان زندگی و جایی که انسان حداقل نیمی از عمر را در آن سپری می‌کند از اه
گهگاه دلم تنگ میشود ...
برای همون آفتاب پوست کنش خاصه در بهار ،
برای کوچه شهید عرفان منش و پیاده رو مملو از بهارنارنجش و آبریزش و آلرژی و هی عطسه هی عطسه و نگرانی مریم ... که بعد کلاس زیست با هم از اونجا رد میشدیم و اون هی حرص میخورد خب تو که اینجوری هستی چرا تاکسی نمیگیری از یه مسیر دیگه بریم ... 
برای درمانگاهی که همیشه دردمند می رفتیم داخلش و آسوده تر برمیگشتیم، هر ساعت از شبانه روز. 
برای کوچه و بیمارستان خلیلی... برای ضرب گرفتن قلبم وقتی دانشجو

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دانلود این فیلمحجم: 26 مگابایت 
رگرسیون خطی یکی از تکنیک های پیچیده آماری برای داده هایی است که معمولاً در سطح سنجش فاصله ای می باشند. رگرسیون خطی به دو صورت رگرسیون خطی ساده و رگرسیون خطی چند متغیره مطرح می گردد. رگرسیون خطی ساده به پیش بینی مقدار یک متغیر وابسته بر اساس مقدار یک متغیر مستقل می پردازد. اما رگرسیون چند متغیره روشی است برای تحلیل مشارکت جمعی و فردی دو یا چند متغیر مستقل (Xi) در تغییرات یک متغیر وابسته (Y).
روش های رگرسیون خطی   برای ورود متغیرهای رگرسیو رگرسیون
امروز با دکتر الف قرار داشتم و طبق معمول دو ساعت منتظرش موندم با اینکه قبلش بهم پیام داده بود که ساعت فلان تو مرکز باش. وقتی هم میاد و میبینه من نشستم اما میره به کارهای دیگه‌ش برسه واقعا حرصم درمیاد. اما از اینکه الان تو وضعیتی هستم که برای دفاع از پایان نامه‌م  مجبورم باهاش راه بیام و با مشت نخوابونم تو صورتش که یه بادمجون گنده زیر چشمش سبز بشه  ببیشتر حرصم در میاد.از این که یه مدلی‌ام که همه راحت منتظرم میذارن و خیالشون راحته که من باهاشو
چه فکر می‌کنی؟که بادبان‌شکسته زورق به گِل نشسته‌ای‌ست زندگی؟
در این خرابِ ریخته، که رنگ عافیت از او گریخته؛ به بن رسیده، راه بسته‌ای‌ست زندگی؟چه سهمناک بود سیل حادثه!
که همچو اژدها دهان گشود، زمین و آسمان ز هم گسیخت، ستاره خوشه خوشه ریخت.و آفتاب در کبود دره‌های آب غرق شد.هوا بد است. تو با کدام باد می‌روی؟چه ابر تیره‌ای گرفته سینه‌ی تو را که با هزار سال بارش شبانه‌روز هم دل تو وا نمی‌شود؟
تو از هزاره‌های دور آمدی.در این درازنای خون‌ف
پیری چیزی نیست که ما مشتاقانه منتظرش باشیم و یا آن را پیش‌ بینی کنیم. ممکن است ما مشتاقانه منتظر تجربیات، دانش، بلوغ و خردی باشیم که با سال ها زندگی حاصل می شود، اما مطمئنا منتظر رسیدن به سال های پیری عمرمان نیستیم. بازه پیری ما براساس ژنتیک، سلامت عمومی و مراقبت‌ های شخصی کمی متفاوت است، اما چیزی که در نهایت مهم است این است که همه ما بالاخره پیر خواهیم شد و به آن سن و سال خواهیم رسید.
پیش از این، علم ثابت کرده بود که ما پس از به دنیا آمدن کم کم
خانم ها و آقایان 

معرفی می کنم ، برنده سیمرغ بلورین دلربا ترین گیاه دنیا 

دوشیزه اگزالیس  ( oxalidaceae )

خدایی الان توقع دارین چی بگم ؟ ها ؟ 

بگم قشنگ نیست ، که هست . دلربا نیست ، که هست . لاکچری نیست که اونم هست ، رنگ انتخاباتی نیست که بازم هست . 
دیگه چی از این بهتر می خواین ؟ هان ؟ 

اولین بار ۴ سال پیش نمایشگاه گل و گیاه تو نیشابور ، این گیاه رو از نزدیک دیدم . اول فکر کردم پروانه است که رو ساقه گیاه نشسته !!! بعد که دست زدم و فهمیدم خود برگشه
خانم ها و آقایان 

معرفی می کنم ، برنده سیمرغ بلورین دلربا ترین گیاه دنیا 

دوشیزه اگزالیس  ( oxalidaceae )

خدایی الان توقع دارین چی بگم ؟ ها ؟ 

بگم قشنگ نیست ، که هست . دلربا نیست ، که هست . لاکچری نیست که اونم هست ، رنگ انتخاباتی نیست که بازم هست . 
دیگه چی از این بهتر می خواین ؟ هان ؟ 

اولین بار ۴ سال پیش نمایشگاه گل و گیاه تو نیشابور ، این گیاه رو از نزدیک دیدم . اول فکر کردم پروانه است که رو ساقه گیاه نشسته !!! بعد که دست زدم و فهمیدم خود برگشه

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دانلود این فیلمحجم: 26 مگابایت
#رباتیک_آبادان
  امام صادق علیه السّلام فرمودند:
اَلعامِلُ عَلی غَیرِ بَصیرهٍ کَالسّائِرِ عَلی غَیرِ طَریقٍ، فَلا تَزیدُهُ سُرعَهُ السَّیرِ اِلاّ بُعداً؛

کسی که بدون «بصیرت» عمل می کند، همچون زنده ای است که در بیراهه می رود؛ پس هر چه سریع تر رود، از مقصد دورتر می شود.

تحف العقول، ص362
شرح حدیث:
کسی که بدون چراغ و روشنایی در راهی پیش رود، احتمال گمراهی، اشتباه و سقوط برایش بسیار است.خیابان ها و جاده هایی که از نور و روشنایی برخوردارند، رونده را بهتر به مقص
دانلود آهنگ وقتی رفتی باز هوا بد شد محمد زارع
Download Music Mohammad Zare Vaghti Rafti Baz Hava Bad Shod
دانلود اهنگ وقتی رفتی باز هوا بد شد از محمد زارع با متن شعر و ترانه از سایت پلی نیو موزیک
دانلود اهنگ خاطره انگیز وقتی رفتی باز هوا بد شد از محمدزارع
دانلود آهنگ قدیمی وقتی رفتی باز هوا بد شد زارع
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید…
تکست و متن آهنگ محمد زارع وقتی رفتی باز هوا بد شد
وقتی رفتی باز هوا بد شد روزگار از بدی بدتر شد
وقتی رفتی آسمون تر شد گریه ابرا
من تا شروع دبیرستان به طرز دیوانه واری به مادرم وابسته بودم. مادر من وقتی خونه رو ترک میکرد اگه یکم رفتنش طولانی میشد من شروع میکردم به زار زدن و تصور کنید که یه نوجوون ۱۴ ساله بودم! خواهر برادر کوچیک تر من باید از من مراقبت میکردن نه من از اونا!
من در کل دوران تحصیلم با درسای حفظی مشکل داشتم. من تا آخر دوران راهنمایی دینی رو با مادرم میخوندم! ولی در تحلیل و ریاضیات اینطور نبود. با اینکه به دلیل معلمای بد از ریاضی رونده شده بودم اما همیشه قوی بو
اندام دارویی بومادران
پیش از این مطلب به بررسی خواص دارویی بوماردان و همچنین شناخت اندام های دارویی آن پرداخیتم.اما در ادامه این مطلب به بررسی نام های علمی بومادران و همچنین موارد مصرف آن خواهیم پرداخت.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.
بومادران چیست و نامهای علمی آن کدامند: گیاه بومادران اندام هوایی خشک شده گیاه Achillea Millefolium L. از خانواده کاسنی (Asteraceae) است که حداقل واجد 25/0به رنگ زرد یا زرد متمایل به آبی می باشد.

علمی: Acheillea Millefolium L.

انگلیسی
یادته در مورد پوچ بودن زندگی و لزوم وجود داشتن یه چیزی برای معنی دادن بهش بحث می کردیم؟ یه چیزی ک کافی باشه، و اونقدر بزرگ ک بتونی چشمتو روی این گودال مکنده ک انگار داره کم کم تو رو می کشونه تو چاه نیستی، ببنده. یا حداقل پر از این احساس بشی ک بیهوده زندگی نکردی. یه چی در حد و اندازه عشق، انگار جواب این سواله. ولی به نظرم، خود عشق این خلع رو پر نمی کنه فقط .. می تونه تو رو وادار کنه ک انگار، خودتو به یکی دیگه واگذار کنی؟ انگار خودتو به معشوقت بفروشی

فهمیم عطار در پستی گفته بود که دوستش در یک گلدان دو نوع گل متفاوت را کاشته است. گل یاس و کاکتوس . گل یاس و کاکتوس هر دو زیبایند اما زندگی در کنار هم آن ها را می کشد چون نیاز و خواسته و شیوه ی زندگی‌شان با هم فرق می کند. زندگی نیز این گونه است . ممکن است هر دو آدم خوبی باشیم اما  به قول فهمیم عطار ترکیب دو خوب با هم همیشه خوب نمی شود . خربزه و عسل هر دو خوشمزه اند اما خوردنشان در کنار هم عواقب خوبی ندارد . 
 پدرم چندماه پیش به من گفت

فروش بذر سبزی و یونجه در اصفهان

لوبیا سبز
نام انگلیسی: Phaseolus vulgarisخانواده : Fabaceaeبومی : آمریکای مرکزی
گیاهی است یکساله، دارای یک ریشه اصلی راست و ریشه‌های فرعی فراوان، در روی ریشه‌های کوچک لوبیا غده‌های قهوه‌ای رنگ نامنظم. برگ‌های لوبیا دارای گوشواره هستند. گل‌های لوبیا به صورت خوشه‌ای یا منفرد از جوانه‌های جانبی کنار برگ‌ها بوجود می‌آیند از نظر طول بوته ، لوبیا به دو دسته تقسیم می‌شود . دسته اول بالا رونده است و به آن Pole beans و یا Runn
۱- آموزش سخت افزار PLC S7-300 و PLC S7-400.
در ابتدای این پکیج آموزش PLC SIEMENS به صورت متمرکز به انواع سخت افزار پی ال سی زیمنس خواهیم پرداخت. این بخش شامل آموزش انواع CPU، کارت های SM – FM – IM و… می باشند. که تماما به صورت عملی با ویژگی ها و بخش های مختلف آنها آشنا خواهید شد. معرفی انواع رک در PLC S7-400 و نحوه چیدمان سخت افزارها روی رک ها. آشنایی با تفاوت چیدمان و کانفیگ سخت افزاری روی رک ها بین پی ال سی ۳۰۰ و ۴۰۰ . نحوه انتخاب منابع تغذیه و CPU مناسب پروسه صنعتی.  آشن
انواع ماسک برای پوست خشک کدامند؟

ماسک هلو:هلو را له کرده چند دقیقه بر روی پوست می گذاریم.ماسک نارگیل:گرد نارگیل را در شیر حل کرده خوب به هم بزنید تا خمیری شکل شودسپس آن را بر روی صورت مالیده بگذاریدتا خشک شودسپس با آب ولرم بشوئید آب خیار رابا خامه مخلوط کرده مدت نیم ساعت محلول را بر روی صورت بگذارید این ماسک خاصیت آبرسانی دارد.

ماسک توت فرنگی:8 الی 9 عدد توت فرنگی را با استفاده از یک چنگال له کرده و 3 قاشق سوپخوری عسل را به آنها اضافه کنید
مونو پمپ یکی از انواع پمپ های جابجایی مثبت است که با نام "پمپ مارپیچی خارج از مرکز" یا"پمپ با حفره پیش رونده" نیز شناخته می شود.
این پمپ در دهه 1930 بوسیله رنه مونو اختراع شد که شامل روتور (بخش گردنده فلزی)، مارپیچی دنده ای با گام های درشت است که دنده هایی عمیق و هسته ای باریک دارد.
مونو پمپ یکی از انواع پمپ های جابجایی مثبت است که با نام "پمپ مارپیچی خارج از مرکز" یا"پمپ با حفره پیش رونده" نیز شناخته می شود.این پمپ در دهه 1930 بوسیله رنه مونو اختراع شد
معرفی گل نسترن و آموزش تخصصی کاشت گل نسترن
آموزش تخصصی کاشت گل نسترن به شما کمک می کند تا دیگر دچار خطا نشوید و به راحتی به کاشت این گل بپردازید.
گل نسترن از رده گل ها و گیاهان زیبای زینتی محسوب می گردد که در عین ظاهر فریبنده خود دارای خواص دارویی نیز می باشد.
در رده  گل سرخیان  قرار گرفته است و مختص مناطقی دراروپا و آسیا می باشد.
این گل با نام مستعار رز وحشی نیز شناخته می شود.
گل های نسترن با عطر و بوی مطبوع و قدرت تحمل بالایی که دارند برای کاشت
بالکن های کوچک و بزرگ خانه به سادگی این امکان را به شما می‌دهد که با تزیینات ساده گل و گیاهان طبیعت را به خانه دعوت کنید و فضایی کوچک و دنج برای هم نشینی با اعضای خانواده فراهم کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
در تصور بسیاری از ما بالکن خانه فضایی برای انبار کردن وسایل غیر ضروری است در حالیکه با به کارگیری ایده های زیبا و دیدنی در تزیین بالکن آن را به مکان دنج برای رفع خستگی و رسیدن به آرامش تبدیل می کنیم. در ادامه مطلب با مجله دلتا همراه
آزمون هوش ریون بزرگسالان
دانش پژوهان گرامی این فایل حاوی آزمون هوش ریون بزرگسالان در حجم 9 صفحه می باشد.

دانلود فایل

https://medium.com › معرفی-آزمون-ماتریس-های-پیشرو... Translate this page Aug 30, 2017 - آزمون ماتریس های پیشرونده ریون (که عمدتا آن را ماتریس های ریون می ... این آیتم ها مناسب افراد بزرگسال و افرادی است که سطح بالایی از هوش عمومی را ... www.pakzadian.com->هوش خود را تست
دوست عزیز سپاسگزارم که نگران ضرباتی ناشی از یک جا بند نشدنم هستی اما آگاه باش که باید گِرد توحید طواف کرد و طواف کجا و یک جا نشینی کجا؟
چه زیبا فرمود معدن حکمت که شرک از مورِ سیاهِ رونده بر سنگِ سیاه در شب سیاه مخفی تر است. اینجا که می نویسم بیم آن می رود مشرک شوم یا مشرک شوند. کسانی که به زعم خویش دل به تو بسته اند دل بستنی، اما دقیق که شوی خواهی دید تو فقط قابی هستی که نفس خویش را به تو آراسته اند و در قالب تو، سخت به خود دل باخته اند.
به تو نه، بل
  هر کاری با نام خدا آغاز نشود به سرانجام نمیرسد.
 اگر کار، خیر و حق بود ولی انسان او را برای خدا انجام نداد به ثمر نمیرسد.

تنها حُسن فعلی برای رسیدن به هدف کافی نیست، باید فاعل هم حَسَن باشد هم حُسن فاعلی در او باشد. یعنی برای حق کار کند.
 همانطور که خدای سبحان هر چه را بخواهد با "کُن" انجام میدهد بنده آن مولا هم به اذن آن مولا هر چه را بخواهد با بسم الله انجام میدهد.
  اگر بسم الله از جان موحدی نشات گرفت؛ یک موحد کاملی گفت: " بسم الله الرحمن الرح
و امر نمودم که سرشماری و خانه‌شماری از هیچ شهری و قصبه نگیرند و هیچکس از سپاه در خانه‌ی رعیت به زور نزول نکند و چهارپایان و الاغ رعایا نگیرند
و در جمع امور رعایای هر مملکتی در سلوک و معاش حد اعتدال نگاه‌دارند و امر نمودم که گدایان هر ملک را وظیفه مقرر گردانند تا رسم گدایی براُفتد
و امر نمودم که در سرحدی و ولایتی و شهری و لشکری خبرنویسی تعیین نمایند که از اعمال و افعال حکام و رعیت و سپاه و لشکر خود و لشکر بیگانه و مداخل و مخارج مال و منال و درآ
باسلام پرونده ای ساختگی درشورای اصل اختلاف شهریاربامدارک مسروقه طبق مستندات کافی دراختیارداریم ولی متاسفانه قاضی شوراومدیردفتروی که ازبستگان شاکی می باشداقدام به جعل اسنادهای قضایی نموده که محرزواشکاراست(دادخواست یاتامین خواسته)درکارنبوده است واین موضوع مستندآدستورقاضی شوراکتبآبه دفترکل ودفترشعبه مربوطه دستوربررسی دقیق راصادرنمودودفترکل ودفترشعبه کتبآاعلان نمودند پرونده ای ثبت نشده است امضاوممهورنمودندکه تصویرآن نیزدراختیار
  هر کاری با نام خدا آغاز نشود به سرانجام نمیرسد.
 اگر کار، خیر و حق بود ولی انسان او را برای خدا انجام نداد به ثمر نمیرسد.

تنها حُسن فعلی برای رسیدن به هدف کافی نیست، باید فاعل هم حَسَن باشد هم حُسن فاعلی در او باشد. یعنی برای حق کار کند.
 همانطور که خدای سبحان هر چه را بخواهد با "کُن" انجام میدهد بنده آن مولا هم به اذن آن مولا هر چه را بخواهد با بسم الله انجام میدهد.
  اگر بسم الله از جان موحدی نشات گرفت؛ یک موحد کاملی گفت: " بسم الله الرحمن الرح
خرابی پیشرونده
خرابی پیشرونده ممکن است در اثر عواملی همچون آتش سوزی، انفجار، زلزله، خطاهای ناشی از ساخت و یا برخورد وسائل نقلیه به وجود بیاید. در اثر یک عامل مخرب اولیه یک یا تعدادی از المان های سازه دچار تخریب می شوند، اما در صورتی که سازه در برابر تخریب پیش رونده دچار ضعف باشد، این خرابی کوچک اولیه به صورت زنجیره ای یا دومینو وار از المانی به المان دیگر انتقال یافته و در نهایت می تواند منجر به فروریزش قسمت نامتقارن بزرگی و یا کل سازه شود. ر
انواع ماسک برای پوست نرمال کدامند؟

ماسک نعناع:مقداری نعناع تازه را له کرده و یک قاشق سوپخوری روغن بادام شیرین به آن اضافه کنیدتا بصورت خمیردرآید بعد روی تمام صورت قرار داده پس از نیم ساعت با آب ولرم شسته و بعد کمی گلاب بصورت بمالید سپس از کرم تقویتی استفاده کنید ماسک گیلاس:گیلاس حاوی ویتامین های زیادی است آن را به تنهایی له کرده روی تمام پوست به مدت نیم ساعت قرار دهید سپس با آب ولرم شسته و کمی گلاب بزنید.

ماسک زردآلو:دو عدد زردآلوی رسی
 سر اومد زمستون، اما نه زمستون حال‌و هوای ما. آدمی دنبال بهانه‌است تا برای خود امید بتراشد، چند روز آن طرف‌تر می‌شود بهار، چند قدم این ‌طرف‌تر می‌شود وطن. گویا اگر زمین و زمانی نباشد که تو به آن تعلق داشته باشی به تعلیق در‌خواهی آمد. این تجرد به خودی خود ترس دارد، اما ترسی که یک باغبون را داغون می‌کند آن است که با این همه بهاران خجسته باد، با این همه مشروطه‌کردن سرما، ملی شدن سوخت و گرما، انقلاب در زمستان، خرداد پر‌حادثه، چند قدمیِ تاب
خلاصه ای از گزارش مجله جاما در موردعلائم 138 بیمار مبتلا به #کرونا ویروس :

علائم شایع در شروع بیماری:
1️⃣تب 99%
2️⃣خستگی70%
3️⃣سرفه خشک 60%
4️⃣تنگی نفس در ابتدا 30% 
5️⃣ اسهال و تهوع در 10% موارد 1 تا2 روز قبل از تب و شروع تنگی نفس خودش را نشان میدهد لذا به علائم گوارشی توجه شود .

♦️شایع ترین علائم آزمایشگاهی:
⬇️wbcکاهش لنفوسیت ها
⬆️PTافزایش
⬆️LDH افزایش

♦️41% موارد ابتلا در بیمارستان صورت گرفته است.
♦️از زمان شروع اولین علائم تا بروز تنگی
بود محال تو را، داشتن امید محال
به عالمی که نباشد همیشه بر یک حال
از آن زمان که جهان بود حال زینسان بود
جهان بگردد، لیکن نگرددش احوال
دگر شدی تو ولیکن همان بود شب و روز
دگر شدی تو ولیکن همان بود مه و سال
نبود شهر در آفاق خوشتر از تبریز
به ایمنی و مال و به نیکوی و جمال
زناز و نوش همه خلق بود نوشانوش
زخلق و مال همه شهر بود مالامال
در او به کام دل خویش هر کسی مشغول
امیر و بنده و سالار و فاضل و مفضال
یکی به طاعت ایزد، یکی به خدمت خلق
یکی به جستن نام و یک
نووانترون دارویی است که با سرکوب سیستم ایمنی بدن کار می کند تا حمله به غلاف میلین که اعصاب را احاطه کرده است، کاهش یابد. و می تواند افزایش ناتوانی را کاهش داده و میزان عود را در افراد مبتلا به ام اس عود کننده، عود کننده ی تصادعی و ثانویه ی پیش رونده کاهش دهد.
طبق آنچه که در MRI دیده می شود، نووانترون همچنین باعث کاهش تعداد ضایعات جدید در مغز می شود
قبل از درمان با نووانترون چه اتفاقی می افتد ؟ 
قبل از آغاز درمان با نووانترون، آزمایش های زیر انجا
آرتروز (به فرانسوی: Arthrose) یا اُستئوآرتریت (به انگلیسی: Osteoarthritis) بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. به این بیماری، ورم مفاصل و استخوان‌ها و آماس مفصلی‌استخوانی هم گفته می‌شود.
آرتروز یک بیماری تخریبی پیش‌رونده در غضروف مفاصل است ولی علی‌رغم نام‌گذاری آن، یک بیماری التهابی نیست (بر خلاف روماتیسم مفصلی) چون التهاب در این بیماری یک عارضه ثانویه می‌باشد.
در آرتروز تحلیل غضروف مفصلی و درگیری استخوان زیر غضروفی دا
دهکده هوتوان چین

دهکده هوتوان یک بهشت واقعی را در دل خود پنهان کرده که برای دیدن آن هر گردشگری را در چین به سوی خود جذب می‌کند.
در شهرک «هوتوان» (Houtouwan) چین، طبیعت منظره‌ای تماشایی و سرسبز را به وجود آورده که مانند صحنه فیلم‌ها بوده و شگفتی خارق‌العاده‌ای را روی زمین به شما هدیه می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این پدیده گردشگری به یادماندنی با ما همراه شوید.
هوتوان در شرق شانگهای در جزیره «شنگشان» (Shengshan) در اقیانوس آرام واقع شده است. شنگشان
کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که از گل رز خوشش نیاید. همانطور که در مطلب تاریخچه و انواع گل رز گفته شد این گل آنقدر متنوع است که تقریبا با هر سلیقه‌ای جور در می‌آید و هر کسی بالاخره گونه‌ای از آن را می‌پسندد.اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از این گل خوشتان می‌آید و همچنین فضا و مکان کافی برای پرورش و تکثیر گل رز را دارید، شاید خواندن روش کاشت گل رز برای شما مفید باشد.
در انتخاب نوع رز حتما به موارد زیر توجه کنید.۱- به اندازه باغچه شما بخورد.
اوکراینی‌ها (۲۶اردیبهشت) سومین پنجشنبه ماه مه هر سال را به‌عنوان
روز ملی لباس‌های سنتی گل‌دوزی شده‌ی اوکراینی(ویشیوانکا) جشن می‌گیرند. در این روز
بسیاری از اوکراینی‌ها در سراسر جهان ویشیوانکا بر تن می‌کنند تا فارغ از مذهب،
زبان و محل زندگی، اتحادشان را به نمایش بگذارند.

دیروز، جایی در قاسمآباد بودیم. شبکه‌ای، خیابان‌های کی‌یِف را نشان می‌داد. کی‌‌‌‌‌‌‌یِفی‌ها، لباس گل‌دوزی شده به‌تن کرده بودند. کلی کیف کردیم.

از آن فضا که ب
 Yin & Yang
منطقی که طب چینی بر آن بنا نهاده شده فرضیه ی یین و یانگ است. در این منطق فرض بر این است که یک قسمت وقتی تمیز داده می شود که روابطش با کل درک گردد. این منطق را گفتگویی یا ((دیالکتیک)) نیز می توان نامید. این مساله به زیر بنای پزشکی چند هزار ساله ی چینی بر میگردد، یعنی هنگامیکه عقاید و افکار طبیعت شناسی و تائوئیست ریخته شد. منطق استدلالی که روابط بین جز و کل، الگوها و تغییرات را در طبیعت شرح می دهد به نام ((یین و  یانگ)) نامیده می شود.
*یین و یا
چند روز پیش با ولع تمام کتاب را خواندم و با آهی که نشان از خیال راحت بود کنار گذاشتم.
فرضیه کلی رمان جالب بود. امام در 22 بهمن، در بهبوبه ی پیروزی بر اثر سکته قلبی فوت میکندو تمام امید مردم انقلابی به یک باره نابود میشود. خیلی ها به راهشان شک میکنند و برخی به سازمان مجاهدین ملحق میشوند چون عقیده دارند راه و روش آگاهی دادن به مردم پیش رونده نیست و در نهایت به شکس انقلاب منجر میشود برای همین اسلحه به دست به مصاف جنگ رفتند.
اما در این بین افرادی بودن
مونو پمپ یکی از انواع پمپ های جابجایی مثبت است که با نام "پمپ مارپیچی خارج از مرکز" یا"پمپ با حفره پیش رونده" نیز شناخته می شود.
این پمپ در دهه 1930 بوسیله رنه مونو اختراع شد که شامل روتور (بخش گردنده فلزی)، مارپیچی دنده ای با گام های درشت است که دنده هایی عمیق و هسته ای باریک دارد.
برای مشاهده جزئیات بیشتر درباره ما به نشانی وب سایت ما مراجعه نمایید:
http://petsaco.ir/ 
(کلیک کنید)
خدمات تاسیساتی تهران و خدمات لوله کشی تهران دو خدمت بسیار با اهمیت و اساسی در شهر تهران است که با افزایش روز افزون جمعیت تهران و رشد ساخت و ساز ، نیاز به خدمات فنی و تاسیسات نیز بیشتر از قبل احساس می شود. گروه خدمت از ما در تلاش است که در جهت کسب رضایت مشتری های خود از بهترین تکنسین های لوله کشی ساختمان برای امور مختلف مانند خدمات فنی منزل ، لوله کشی آب سرد و گرم ، خرده کاری لوله کشی گاز و … بهره ببرد. خدمات لوله کشی تهران به طور خاص به زیر مجموع
دومین بار است که شروع می‌کنم به نوشتن، کتابی است از هانس‌یوهان گلوگ، ترجمه یاسر خوشنویس از انتشارات ترجمان. انگیزه اصلی این که می‌روم سراغ این کتاب، آشنایی با فلسفه تحلیلی به عنوان یکی از جریان‌های مهم فلسفه است و صد البته دیدن جایگاه نسبی‌گرایی که بحث آن را فراوان داشتم. راستش اوایل کتاب که مقدمه بود فهمیدم که جمله بندی نسبتا بدی دارد و تا حدی تخصصی است اما فصل دوم آن که مرور تاریخی بود به قدری هیجان‌انگیز و پر از بصرت‌های زیبا بود که ت
چربی پلاسما :

منظور محقق از چربی پلاسما در این پژوهش مقدار این فاکتور که  بعد از نمونه گیری خونی از موش ها گرفته می شود می باشد(شامل HDL ، LDL ، کلسترول و تری گلیسرید)(۹).

لیپو پروتئین های با چگالی بالا (HDL) :

این لیپو پروتئین پلاسمای خون به عنوان لیپو پروتئین مفید شناخته و غلظت آن در تمرینات استقامتی در خون افزایش می یابد وظیفه بیولوژیک آن جمع آوری کلسترول سنتز شده در سلول ها به کبد است(۱۲).

لیپو پروتئین های با چگالی پایین (LDL) :

این لیپو پروتئ
مامانم این روزا دل و دماغ روز مادر نداره...چون اولین روز مادریه که مامانش نیس...!و این حال همه رو گرفته...
امااااااااااااا
ماتی لباس خوشگلاشو میپوشه ‌...یه ماتیک مات میزنه ...میشینه رو مبل ...
منتظر میشینه بریم به دستبوسیش ...روز مادره دیگه بالاخره...
انقدددد ماشاالله ازمون انتظار داره که قربونش برم...
پارسال همه رو دعوت کرد ...رفتم کادوشو بدم گفت قربونت فاطمه جان بذار بعد از شام با همه بده...اینطوری بیشتر مزه میده ...منم به این شکلگفتم ok!
امسالم دعوت ک
از جایی به بعد نویسنده روی واژه ها حساس میشود. هر کلمه ایی که میخواند یا میشنود. و کم کم تکرار بعضی از آنها حال آدم را به هم میزند. مثل غذای فاسد! اما کلمه ساخته برای تکرار ، برای استفاده ی هر روزه. چه چیزی ایمنش می کند از نابودی؟
کلمه خراب می شود، بی معنی میشود، گاهی معنی خودش را از دست نی دهد، اما می توان جایگزین برایش پیدا کرد. مانند یک قطعه در یک دستگاه بزرگ که بعد از فرسودگی عوض می شود. زبان چنین خاصیتی دارد. باید کلمه ها سرحال و تازه باشند. کل
اگر مقیم قرن حاضر باشید، سرعت تغییرات محیط پیرامون در تمام جهات متصل به زندگی خیلی شما را غافلگیر نمی کند. اینکه تلفن باجه ای و گوشی موبایل را در یک قاب نظاره گر هستیم، نشان از تحولی سریع و پیش رونده دارد. لمس این دگرگونی ها در دنیای تصویر و قاب بندی نیز خالی از لطف نیست. در اندک زمانی دور از زمان حاضر، از هلیکوپترهای بزرگ برای عکس برداری و فیلم برداری هوایی استفاده می شد. اما با پیشرفت همه جانبه در این عرصه ی مهیج و فن آور، هم اکنون از انواع په
چند روز پیش بود که یکی از برنامه های سفر به کشور هارو توی ماهواره میدیدم، علاوه بر اینکه از زیباییشون لذت میبردم به این فکر میکردم که این کشور ها هم هرکدوم مشکلات خاص خودشون رو دارن که ما نمیبینیم و به این فکر میکردم کسایی که مهاجرت کردن آیا واقعا توی اون کشور ها وضع زندگیشون بهتر از وقتی که توی ایران زندگی میکردن شده؟ و خب هزار تا مثال از افرادی که از اطرافیان دور و نزدیک مهاجرت کردن اومد توی ذهنم و دیدم که اون آدم رفته توی کشور غریب داره جون
اثرات نیش زنبور عسل بر روی پارکینسون
پارکینسون
لرزش در وضعیت استراحت است که شیوع آن بیشتر در سنین پیری است اما در
جوانان هم دیده می شود .شیوع آن در تمام مناطق دنیا یکسان است یعنی درصد
شیوع بیماری با تغییر در منطقه خیلی فرق نمی کند .علائم بیماری پارکینسون
ناشی از اختلال در سلول های سازنده دوپامین است که به سمت اختلالات حرکتی
پیش رونده منتهی می شود.باعث سختی وسفتی ماهیچه ها، لرزش ، از دست دادن حس
حرکت و اختلال حافظه می گردد.این بیماری با علا
قرنیه نازک
قرنیه نازک شده یکی از عیوب انکساری چشم
به شمار می رود. قرنیه نازک شده سبب تغییر شکل قرنیه می گردد، که این مورد
به اکتازی شناخته می شود. اکتازی شباهت بسیاری به قوز قرنیه دارد. نازک و
شیب دار شدن تحلیل رونده قرنیه را اکتازی می گویند.
بافت بدون عروق و لایه محافظت کننده چشم در برابر عفونت های چشمی
 و آلودگی، قرنیه است. این لایه در حفظ بینایی و فیلتر کردن اشعه ها و
پرتوهای نور خورشید در برابر چشم، نقش بسزایی را ایفا می کند. این لایه
بیر
هرروزی که از عمرمان می گذرد، خواه نا خواه بیشتر نگران از دست دادن حافظه و هوش و حواسمان و یا واضحتر بگویم ایتلا به آلزایمر می شویم. یعنی همان اختلالی که قدیمی تر ها به آن نسیان یا فراموشی می گفتند.
 با بالارفتن سن و پیر شدن سلول ها مغز ما نیز همانند دیگر اندام های بدنمان به تدریج تحلیل می رود و در نتیجه ترشح ماده شیمیایی «سروتونین» نیزکاهش می یابد. از همین رو ارتباط بین سلولی و انتقال اطلاعات دچار مشکل می شود که می تواند زمینه ساز بیماریهای مخ
دامنۀ قرآن

7269

حِکْمَةٌ بَالِغَةٌ فَمَا تُغْنِ النُّذُرُ. [این خبرها] پندی رساست، ولی هشدارها [به این ستمکاران لجوج] سودی نمی بخشد.
سورۀ قمر، آیۀ 5. ترجمۀ انصاریان

منبع عکس: اینجا

تفسیر علامه طباطبایی

حـکمت به معناى کلمه حقى است که از آن بهره بردارى شود، و کلمه بالغه از مـاده بلوغ است که به معناى رسیدن هر رونده اى است به آخرین حد مسافت، ولى به طور کـنـایـه در تـمـامیت و کمال هر چیزى هم استعمال مى شود، پس حکمت بالغه آن حکمتى است که کامل
این چند روز استرس ما تو اوج بود و امروز تو همون اوج خدافزی کرد و رفت. البته من هنوزم نگرانم چون همه چیز قطعی نیست. بذارید کامل تعریف کنم، هر چی می خوام خلاصه بگم دلم نمیاد... همون خونه ای که بهتون گفتم براش خواب دیدم رو چند روز پیش قیدشو زده بودیم، دلیلشم اعلام فروش خونه بغلیش بود، همون همسایه خواهرمه که ما بیشتر روزها خونشون بساط می کنیم. یجورایی انگار این جو فروش و خریدها باعث شده بود اونهام به ولوله بیفتند که خونه رو به ما بفروشند و یه خونه دو
به قلم دامنه. به نام خدا. گرچه وقتی اسم آنارشیسم می‌آید، ذهن همگان به دم‌ِدستی‌ترین تعریف آن یعنی هرج‌ومرج ڪشانده می‌شود، اما این تعریفی جامع و مانع از آن نیست. یڪ فلسفه از آنارشیسم این است ڪه افراد در پناه آن اساساً به ایجاد هرگونه حڪومت و دولت و قدرتی رضایت ندارند. خودِ واژه‌ی ترڪیبی آنارشیسم یعنی نبودِ حڪومت، نبودِ ریاست،. زیرا درین ایدئولوژی، سلطه‌گری و حڪمرانی هیچ ڪسی پذیرفته نیست؛ به جای آن قائل به محوریت انجمن‌ و سمَن‌ (=سازمان

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها